Akcie na Wall Street vo štvrtok uzavreli zmiešane. Výnosy z amerických štátnych dlhopisov totiž mierne klesli. Nahor ich predtým posunulo schválenie legislatívy prezidenta Donalda Trumpa v Snemovni reprezentantov o znížení daní. Investori síce vítajú zníženie daní, ale znepokojujú ich prognózy, že to zvýši dlh USA. Rast výnosov „zašiel trochu priďaleko,“ povedala Victoria Fernandezová zo spoločnosti Crossmark Global Investments. Poznamenala, že o návrhu zákona bude ešte rokovať Senát, čo by mohlo znamenať veľké zmeny.
Priemyselný index Dow Jones uzavrel bez zmeny na úrovni 41 859,09 bodu. Index S&P 500 klesol o necelých 0,1 percenta na 5 842,01 bodu, ale technologicky Nasdaq vzrástol o 0,3 percenta na 18 925,73 bodu.
Ázijské akciové trhy tiež uzavreli zmiešane. Hlavný japonský index Nikkei 225 v piatok stúpol o 0,5 percenta na 37 160,47 bodu, ale hongkonský Hang Seng klesol o 0,2 percenta na 23 507,47 bodu a čínsky Shanghai Composite si pohoršil o 0,9 percenta na 3 348,37 bodu.