Americký akciový trh klesol, ekonómovia Fed-u prognózujú miernu recesiu

Akciový trh, Jerome Powell, burzy
Foto: SITA/AP

Akciový trh USA v stredu uzavrel nižšie v reakcii na najnovšie upozornenie na možnú recesiu. Záznam z ostatného zasadania amerického Federálneho rezervného systému totiž ukázal, že jeho ekonómovia prognózujú, že oslabenie poskytovania úverov v dôsledku turbulencií v bankovom sektore spôsobí v neskoršej časti tohto roka „miernu recesiu“.

Investori čakajú na najnovšie kvartálne hospodárske výsledky, ktoré americké firmy začnú zverejňovať tento týždeň. Vyhliadky sú však slabé. Index S&P 500 v stredu klesol o 0,4 percenta na 4 091,95 bodu.

Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 33 646,50 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,9 percenta na 11 929,34 bodu. Nadol zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 0,7 percenta na 1 773,70 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 získal 0,26 percenta, ale index čínskej burzy Shanghai Composite stratil 0,27 percenta a hongkonský akciový index Hang Seng si pohoršil o 0,04 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)