Celkové predpísané poistné poisťovne Uniqa vlani mierne stúplo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Uniqa
Uniqa

Uniqa poisťovňa dosiahla v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné v sume 133,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to zvýšenie o 1,1 %. Spoločnosť podľa jej vyjadrení rástla v poistení majetku, poistení osôb aj v zdravotnom poistení. Predpis neživotného poistenia pre pokles v poistení áut klesol o 1,5 % na 93,8 mil. eur. V životnom poistení to bol rast o 7,7 % na 39,8 mil. eur, bežne platené poistné stúplo o 6,8 %.

Poistenie áut kleslo

Majetkové poistenie vzrástlo o 5,2 %. Darilo sa najmä poisteniu domácnosti a nehnuteľnosti, rástlo o 8,1 %. Poistenie motorových vozidiel vykázalo pokles o 6,6 %, za čo môže podľa vyjadrení firmy najmä výrazný prepad odbytu vozidiel na Slovensku spôsobený pandémiou, avšak aj opatrenia na zvýšenie profitability v tomto segmente. V cestovnom poistení to bol vzhľadom na striktné opatrenia súvisiace s pandémiou pokles o 21 %.

Počet klientov Uniqa poisťovne bol ku koncu vlaňajška na úrovni 450-tisíc a počet poistných zmlúv takmer 650-tisíc kusov. Zisk pred zdanením dosiahol v minulom roku 7,3 mil. eur.

O spoločnosti

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a. s.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Uniqa