ČSOB zmení cenník, poplatky pribudli a išli nahor. Novinkou je transparentný účet

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza|ČSOB

ČSOB banka pristúpi od 1. januára 2023 k zmene poplatkov a doplnení služieb. Zmeny sa podľa Finančného kompasu dotkli účtov, bezhotovostných platobných operácií SEPA platieb, debetných aj kreditných kariet, úverových produktov. Niekde banka poplatky zvyšuje, niekde poplatky pribudli.

Transparentný účet ako novinka

Pri bežných účtoch pribudol nový produkt Transparentný účet. Zriadenie a zrušenie účtu je bez poplatku, vedenie účtu bude stáť mesačný poplatok desať eur. V rámci výpisov k bežným účtom a sporiacim účtom bude ich zasielanie poštou spoplatnené štyrmi eurami, aktuálne je to ešte poplatok dve eurá.

Cena vyhotovenia duplikátu jedného výpisu z účtu na žiadosť klienta v papierovej forme stúpne z desiatich na dvanásť eur.

Vedenie debetnej karty bude drahšie

Vinkulácia vrátane prípravy zmluvy o vinkulácii prostriedkov bude za poplatok 150 eur, aktuálne je to 100 eur. Poplatok za hotovostný vklad stúpne z troch eur na šesť eur. Poplatok za avízo o nezrealizovanej platbe zaslané poštou vzrastie z troch na štyri eurá.

Poplatok za vedenie debetnej platobnej karty sa zvýši z 2,5 eura na tri eurá mesačne. Za zaslanie PIN kódu do pobočky banka zavedie poplatok desať eur.

Zmeny pri úverových produktoch

Zmeny sa dotknú aj úverových produktov. Za spracovanie spotrebiteľského úveru si banka po novom vypýta 50 eur, aktuálne je to ešte 35 eur. Pri úvere na bývanie sa poplatok zvýši zo 150 na 250 eur. Zmena zmluvných podmienok dodatkom k zmluve o spotrebiteľskom úvere zdražie z 20 eur na 50 eur.

Banka taktiež zaviedla nový poplatok týkajúci sa odkladu splátok. Pri spotrebiteľskom úvere to bude poplatok 20 eur, pri úvere na bývanie 90 eur.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach. V októbri 2021 sa ČSOB zlúčila s OTP Bankou, maďarská OTP Bank svoj podiel na Slovensku predala KBC Bank.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ČSOB banka