Mastercard kupuje spoločnosť Aiia, sľubuje si posilnenie činnosti v oblasti otvoreného bankovníctva

Karty mastercard
Spoločnosť MasterCard uzatvorila zmluvu o akvizícii. Foto: Ilustračné foto, pixabay.com

Spoločnosť Mastercard uzatvorila zmluvu o akvizícii s firmou Aiia, čo je európsky poskytovateľ technológií otvoreného bankovníctva. Bankovým inštitúciám spoločnosť Aiia poskytuje priame prepojenie prostredníctvom jediného rozhrania.

Svojim klientom tak spoločnosť umožňuje vyvíjať a zavádzať nové digitálne riešenia. Uzavretie celej transakcie sa podľa firmy očakáva koncom tohto roka, podlieha ešte schvaľovaniam. Presné parametre transakcie nezverejnili.

Sľubujú si posilnenie činností

„Začlenenie spoločnosti Aiia do ekosystému spoločnosti Mastercard posilní naše činnosti v oblasti otvoreného bankovníctva v Európe a umožní nám napĺňať potreby klientov,“ uviedol produktový riaditeľ spoločnosti Mastercard Craig Vosburg.

Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Aiia Rune Mai skonštatoval, že sa radi stanú súčasťou firmy Mastercard. „Výrazne nám to uľahčí našu snahu poskytovať klientom možnosť využívať svoje finančné údaje vo svoj prospech, bezpečne a transparentne,“ povedal Rune Mai.

Pôsobí vo vyše 200 krajinách

Mastercard je technologická spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou v oblasti sprostredkovania platieb. Zaisťovaním jednoduchých platobných transakcií firma podporuje a prepája inkluzívnu digitálnu ekonomiku prospešnú kdekoľvek na svete. So spoločnosťou Mastercard je možné sa spojiť vo viac ako 210 krajinách a oblastiach.

Spoločnosť Aiia je európskou platformou otvoreného bankovníctva. V oblasti finančných technológií pôsobí už viac ako desať rokov. Aiia má v súčasnosti väzby na viac ako 2 700 bankových domov po celej Európe, spravuje cez desať miliónov prihlasovacích údajov k bankovým službám a pre významné banky a platobné brány elektronického obchodu mesačne spracuje viac ako milión platobných transakcií medzi účtami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig VosburgRune Mai
Firmy a inštitúcie AiiaMastercard