Pobočky AXA sa už menia na Uniqa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Uniqa
Uniqa

Poisťovňa Uniqa už začala na Slovensku s rebrandingom kontaktných miest spoločnosti AXA. Aktuálne je už preznačených viac ako polovica pobočiek. Kontaktné miesta AXA by mali prejsť pod značku Uniqa najneskôr do 15. januára budúceho roka. Pre klientov však zostane na pobočkách podľa vyjadrení spoločnosti viditeľná informácia, že sú to kontaktné miesta pre AXA klientov. Tí budú môcť aj naďalej vybaviť všetky záležitosti k svojim zmluvám.

Pôvodné pobočky AXA, ktoré už sú alebo ešte len budú preznačené na Uniqa, budú zatiaľ k dispozícii iba klientom AXA. Klienti Uniqa budú mať k dispozícii servis okolo svojho poistenia na všetkých doterajších Uniqa pobočkách. V budúcom roku sa už začnú pripravovať všetky pobočky na servis pre klientov oboch spoločností. Prvou oblasťou dostupnou pre všetkých klientov bude dôchodkové sporenie, ostatné oblasti budú postupne nasledovať.

Vstup na dôchodkový trh

Rakúska poisťovacia skupina Uniqa sa stala vlastníkom spoločností AXA na Slovensku v polovici októbra 2020. O kúpe dcérskych spoločností francúzskej skupiny AXA koncern Uniqa informoval ešte začiatkom februára tohto roka. Slovenská Uniqa získa vďaka integrácii 750-tisíc nových zákazníkov a vstúpi aj na dôchodkový a investičný trh. Spoločnosť pripomína, že spojením firiem sa pre klientov nič nemení, pretože pri každej fúzii preberá nástupnícka spoločnosť všetky záväzky pôvodnej spoločnosti. Zlúčenie spoločností AXA pod značku Uniqa by sa malo na Slovensku plne dokončiť v lete 2021.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a. s.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AXAUniqa