Poštovú poisťovňu kupuje Union poisťovňa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Union_nova.jpg
Foto: Union

Poštová poisťovňa mení majiteľa. Po dlhých rokovaniach s viacerými záujemcami ju nakoniec kúpila poisťovňa Union. Svoj poistný kmeň tak rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov. Union zároveň získa nové predajné miesta a distribučné kanály. Zmluvu obe strany podpísali v piatok. Nasledovať budú podľa vyjadrení Unionu ešte formálne kroky, ako schvaľovanie dozorujúcimi orgánmi, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nič nemení, ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

Poštová banka, ktorá väčšinovo vlastní Poštovú poisťovňu, predáva svoj celý podiel. Zvyšných 20 % patrí Slovenskej pošte, ktorá rovnako súhlasila s predajom svojej časti Unionu. „Poštovú poisťovňu predávame vo výbornej kondícii. Poisťovňa je nízkorozpočtová, efektívne fungujúca, s orientáciou na optimalizáciu procesov. Od roku 2015 narástla v predpise poistného o 44 % a podarilo sa jej takmer zdvojnásobiť zisk,“ hovorí generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko. Zároveň dodal, že poisťovňa však bola jednou z najmenších na slovenskom trhu a jej organický rast bez veľkej zahraničnej poistnej matky bol limitovaný.

O spoločnostiach:

Značka Poštovej poisťovne vznikla zápisom do Obchodného registra SR 18. mája 2015. Avšak od októbra 1995 do polovice júna 2008 pôsobila pod názvom Poisťovňa Tatra. V máji 2008 získala 100-percentný podiel akcií poisťovne Poštová banka. Od 14. júna 2008 zmenila Poisťovňa Tatra obchodné meno na Poisťovňa Poštovej banky. Začiatkom roka 2015 Poštová banka a Slovenská pošta informovali, že preberajú nad poisťovňou spoločnú kontrolu a meno sa zmenilo na Poštovú poisťovňu.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Poštová poisťovňaUnion poisťovňa