Vláda chystá zásadné zmeny, budú mať negatívny dopad na výsluhových dôchodcov, tvrdí Naď (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Naď
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Vládna koalícia chystá podľa bývalého ministra obrany a šéfa strany Demokrati Jaroslava Naďa zásadné zmeny, ktoré budú mať dopad na výsluhových dôchodcov a systém sociálneho zabezpečenia ozbrojených zborov. Ako dodal, z pohľadu policajtov a vojakov by išlo o negatívne zmeny, preto sa majú presadiť až po prezidentských voľbách.

Chystajú reálne zmeny v sociálnom zabezpečení vojakov, policajtov a príslušníkov bezpečnostných zložiek,“ povedal Naď.

Valorizácia výsluhových dôchodkov

Zároveň skonštatoval, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a minister obrany Robert Kaliňák opakovane strašili ľudí, že práve bývalá vláda Eduarda Hegera ide siahnuť tejto skupine ľudí na sociálne istoty.

No preukázateľne sa tak nikdy nestalo, naopak, bola im minulý rok vyplatená aj sľúbená valorizácia výsluhových dôchodkov vo výške 11,8 percenta,“ zdôraznil Naď.

Platby z Plánu obnovy

Exminister obrany tiež poukázal na to, že Šutaj Eštok sa minulý týždeň v Banskej Bystrici stretol s predstaviteľmi policajných odborov.

Oficiálnym záverom stretnutia bolo, že Šutaj Eštok oznámil, že nie sú peniaze na jeho decembrové sľuby o zvýšení rizikového príplatku pre policajtov o 70 eur ani na príspevok na bývanie o 50 eur. Oznámil tiež, že bude realizovaná obrovská rekonštrukcia policajných staníc z Plánu obnovy, pričom zabudol povedať, že tieto peniaze vyrokoval Eduard Heger, a čo viac, že platby z Plánu obnovy sú pre politiku súčasnej vlády pozastavené a je otázne, či budú vôbec opätovne obnovené,“ doplnil Naď.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerJaroslav NaďMatúš Šutaj EštokRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Demokrati