Zisk americkej investičnej banky Morgan Stanley stúpol o 48 percent

Rast, Peniaze úspory šetrenie rast
Ilustračné foto. ZSE

Zisk americkej investičnej banky Morgan Stanley vo štvrtom kvartáli medziročne stúpol o 48 percent. Banka profitovala z rastu akciových trhov, zo záujmu investorov o akcie technologických firiem a z primárnych emisií akcií v závere minulého roka.

Banka za október až december vykázala zisk 3,39 miliardy dolárov čiže 1,81 dolára na akciu. V rovnakom období pred rokom bol v objeme 2,31 miliardy dolárov čiže 1,30 dolára na akciu. Zisk na akciu výrazne prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume FactSet, ktorí odhadovali, že bude v sume 1,30 dolára.

Spoločnosť Morgan Stanley evidovala významný rast príjmov svojej divízie investičného bankovníctva a príjmov z obchodných činností. Príjmy divízie investičného bankovníctva medziročne stúpli o 46 percent, keďže v záverečných troch mesiacoch minulého roka emitovalo akcie veľké množstvo technologických firiem.

Príjmy banky z obchodných činností sa zvýšili o 32 percent. Akciové trhy v druhej polovici roku 2020 totiž stabilne smerovali nahor a výnosy banky v obchodovaní s dlhopismi tiež vzrástli.

(1 EUR = 1,2101 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Morgan Stanley