Európska komisia schválila slovenskú štátnu pomoc výrobcom potravín, ktoré poškodila vojna na Ukrajine

Peniaze, potraviny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Európska komisia (EK) schválila slovenský program štátnej pomoci v sume 20 miliónov eur sektorom produkcie potravín, nápojov a kŕmnych zmesí, ktoré poškodila ruská vojna proti Ukrajine.

Štátna pomoc

Štátna pomoc bude vo forme priamych grantov. Jej cieľom je podporiť firmy podnikajúce v odvetviach výroby potravín, nápojov a kŕmnych zmesí, ktoré v súčasnosti čelia nedostatku likvidity v dôsledku rastu nákladov napríklad na nákup elektriny, krmív či hnojív.

EK o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Komisia dospela k záveru, že slovenský program štátnej pomoci výrobcom potravín, nápojov a kŕmnych zmesí je v súlade s podmienkami stanovenými v Dočasnom krízovom a prechodnom rámci pre opatrenia štátnej pomoci na podporu hospodárstva v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine.

Odsúhlasený program

Predovšetkým je v súlade s pravidlami, že pomoc nepresiahne sumu 2 milióny eur na firmu. A bude poskytnutá najneskôr do 31. decembra 2023.

Schválený slovenský program štátnej pomoci je podľa EK potrebný, vhodný a primeraný na nápravu vážnych turbulencií v ekonomike členského štátu. Preto ho v súlade s pravidlami Európskej únie o štátnej pomoci odsúhlasila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaEU Európska únia