Fico chce sledovať dvojitú kvalitu potravín. Prezradil aj kroky v prípade nedostatočnej legislatívy (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica po skončení mimoriadneho summitu EU v Bruseli.
Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica po skončení mimoriadneho summitu EU v Bruseli. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Dvojakej kvalite potravín by sa mala venovať náležitá pozornosť. Po mimoriadnom zasadnutí Európskej rady v Bruseli to skonštatoval slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD).

Nemôžeme dovoliť dvojaké štandardy

„Nemôžeme dovoliť, aby sme na vnútornom trhu EÚ vytvárali dvojaké štandardy,“ vyhlásil po skončení samitu Fico. Dodal, že uplatňovanie aktuálne platnej smernice o nekalých obchodných praktikách je potrebné pozorne sledovať.

„Ak sa ukáže, že existujúca legislatíva je nedostatočná, požiadame o predloženie nového alebo o revíziu existujúceho legislatívneho návrhu,“ doplnil slovenský premiér.

Lídri sa na stretnutí v Bruseli zaoberali aj otázkou únie kapitálových trhov.

Daňová politika je kompetenciou štátov

„Musím priznať, že viaceré členské štáty nás tlačili do postupnej harmonizácie dane z príjmov právnických osôb. Zachovanie suverenity v tejto kľúčovej politike je však pre nás zásadné,“ povedal Fico. Tlak na harmonizáciu daní predseda vlády SR odmieta. Podľa jeho slov je totiž daňová politika kompetenciou národných štátov a má ňou zostať aj naďalej.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Európska únia už dlhodobo bojuje s nedostatkom či výpadkami liekov na trhu. Dôvodom je paralelný export liekov z krajín, v ktorých sú ich ceny nižšie.

„Do záverov prijatých na samite sa nám podarilo dostať odkaz na transparentnosť dodávateľských reťazcov, čo môže zabrániť bezbrehému obchodovaniu na úkor našich pacientov,“ uviedol Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie ER Európska radaEU Európska úniaSMER-SD