Hlas žiada obchody s potravinami do každej dediny, inšpiruje sa riešeniami v Poľsku aj Čechách

Peter Pellegrini, Michal Kaliňák
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini a Michal Kaliňák (vpravo). Reprofoto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Hlas – sociálna demokracia dlhodobo poukazuje na problém tzv. potravinových púští na Slovensku. Upozorňuje na to, že to ako problém vnímajú už aj obchodné zväzy.

Na problém potravinových púšti, regiónov, kde neexistuje žiadna predajňa potravín, poukazujeme dlhodobo. Zároveň sme ukázali riziká nárastu potravinových púšti, v ktorých žije približne 350-tisíc ľudí a navrhli sme konkrétne riešenia,“ tvrdí expert strany Hlas pre samosprávy Michal Kaliňák.

Nedostupnosť potravín na vidieku

Riešeniami sa predstavitelia strany inšpirovali napríklad v Poľsku a Čechách, kde tieto opatrenia ľuďom pomohli. Expert strany Michal Kaliňák zároveň súhlasí s nedávnym vyjadrením tak Zväzu obchodu SR, ako aj Slovenskej aliancie moderného obchodu.

„Už aj tieto dve organizácie konštatujú problém s nedostupnosťou potravín na vidieku, s tým, že potravinové púšte sa rozširujú a že štát musí pomôcť a inšpirovať sa riešeniami u susedov,“ povedal.

Nie je to biznis, ale verejná služba

Po jesenných parlamentných voľbách chce Hlas presadiť riešenia, ktoré pomôžu ľuďom v potravinových púšťach, kde si nikto nemôže kúpiť ani základné potraviny.

„Potraviny patria do každej dediny. V potravinových púšťach to nie je biznis, ale verejná služba. Preto zavedieme štátnu podporu maloobchodných predajní, vrátane pojazdných, ktoré dokážu denne obslúžiť ľudí v malých obciach, podporia pritom regionálnu produkciu a zabezpečia túto službu udržateľnou,“ uviedol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaliňák
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSAMO Slovenská aliancia moderného obchoduZväz obchodu SR