Linhart navrhuje poskytovať dotácie na potraviny pre vybrané subjekty, cieľom je zlepšiť ich kvalitu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Potraviny, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Poslanec Národnej rady SR za hnutie Sme rodina Patrick Linhart predložil do parlamentu návrh zákona o poskytovaní dotácií na potraviny s cieľom poskytovať kvalitnejšie potraviny. Novým zákonom chce od začiatku budúceho roka vytvoriť legislatívne podmienky pre poskytovanie dotácií na potraviny pre vybrané subjekty, ktoré poskytujú stravovacie služby.

Týmto krokom chce zlepšiť kvalitu potravín v školských jedálňach, u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, poskytovateľov sociálnych služieb a v centrách pre deti a rodiny.

„Navrhuje sa poskytovať dotáciu všetkým deťom navštevujúcim materskú a základnú školu, pacientom, ktorým sa poskytuje ústavná zdravotná starostlivosť a prijímateľom sociálnej služby, ktorým sa poskytuje strava,“ uviedol poslanec za hnutie Sme rodina.

Takáto dotácia sa má poskytovať len na tie potraviny, ktoré sú registrované v registri potravín pre potravinový semafor a majú značku kvality udelenú Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Dotáciu má rezort pôdohospodárstva poskytovať na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie. „Toto opatrenie má prispievať k podpore a propagácii domácich a kvalitných surovín,“ dodal Linhart.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Patrick Linhart
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR