Mala by budúca vláda zakázať klietkový chov sliepok? Nadpolovičnej väčšine by vyššia cena vajec nevadila

Klietkový chov, sliepky
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Celkom 51,6 percenta ľudí si myslí, že budúca vláda by mala zakázať klietkový chov nosníc, z toho 27,3 percenta opýtaných odpovedalo že určite a 24,3 percenta uviedlo, že by asi mala takých chov zakázať. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ v termíne 24. až 28. júla na vzorke 1 000 respondentov starších ako 18 rokov.

Opýtaní mali odpovedať na otázku: „Mala či nemala by podľa vás budúca vláda zakázať klietkový chov nosníc (sliepok), aby sliepky mali prijateľnejšie podmienky na život, aj keď by to bolo za cenu, že budú vajíčka drahšie?“

Z prieskumu tiež vyplynulo, že celkom 37,8 percenta si myslí, že budúca vláda by nemala zakázať klietkový chov nosníc, 19,4 percenta si myslí, že by určite nemala a 18,4 percenta uviedlo, že by asi nemala zakázať klietkový chov nosníc.

Tí, ktorí si myslia, že budúca vláda by mala zakázať klietkový chov nosníc sú mierne nadpriemerne ženy (56 percent), skôr mladšie vekové kategórie (18-33 rokov 59 percent a do 50 rokov 56 percent), respondenti s vysokoškolským vzdelaním (59 percent), ľudia s trvalým bydliskom v Banskobystrickom kraji (62 %), Bratislavskom (57 %), Trenčianskom (54 %) a Žilinskom kraji (53 %) a občania slovenskej národnosti (54 %). Sú to najmä voliči strán Progresívne Slovensko (71 %), Kresťanskodemokratické hnutie (56 %) a koalície OĽaNO a priatelia (53 %).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom