Vlčan má maslo na hlave a pri kauze kontaminovaného obilia z Ukrajiny zavádza verejnosť, tvrdí Hlas-SD

Becík, Pellegrini
Branislav Becík a Peter Pellegrini na tlačovej konferencii pred sídlom župy v Nitre. Foto: www.facebook.com

Člen predsedníctva opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Branislav Becík opätovne vyzýva ministra pôdohospodárstva na vyvodenie politickej zodpovednosti pri kauze kontaminovaného obilia z Ukrajiny. Poverený minister Samuel Vlčan má podľa jeho slov „neskutočné maslo na hlave a asi si to aj uvedomuje, a preto dnes hľadá vinníkov všade inde – hoci sa stačí pozrieť do zrkadla.

Becík je presvedčený, že šéf rezortu pôdohospodárstva zavádza verejnosť. Vlčanove vyjadrenia vo štvrtok v televízii TA3 sa podľa neho nezhodovali s tými, ktoré poskytol v pondelok na tlačovej besede.

Minister vo vyhláseniach potvrdil, že dovoz obilia z Ukrajiny bol zastavený z dôvodu kontaminácie obilia, aj že je táto kontaminácia zdraviu škodlivá,“ povedal Becík a dodal, že Vlčan teraz hádže všetku vinu na laboratórium, kde sa kontrolovalo testované obilie, ktoré k nám prišlo z Ukrajiny.

Nepriaznivé účinky jedov v tele sa podľa neho môžu preukázať aj o niekoľko rokov neskôr. „Pred 37 rokmi vybuchol Černobyľ – ani tam ľudia nezomierali hneď,“ pritvrdil Becík.

V pondelok na tlačovej besede informovali dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan a ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš o tom, že múka z Mlynu Kolárovo je v poriadku a nie je kontaminovaná. Minister ubezpečil verejnosť, že nie je dôvod, aby spotrebitelia múku z Kolárova nekupovali. Vyzval zároveň všetkých politikov, ktorí na kontaminovanej múke postavili svoju kampaň, aby sa za vystrašenie obyvateľstva ospravedlnili a vstúpili si do svedomia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav BecíkSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie Hlas-SD