Do priemyselného parku Panattoni v Plaveckom Štvrtku smeruje významný výrobca z oblasti automotive

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Panattoni Park Bratislava North
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť Panattoni pokračuje pri obci Plavecký Štvrtok v stavebných prácach v rámci druhej etapy výstavby Panattoni Park Bratislava North. Tú realizuje v spolupráci s fondom nehnuteľností BHS Real Estate Fund SICAV. Po získaní stavebného povolenia začala firma s výstavbou tretej haly, v ktorej vznikne výrobný podnik globálneho lídra na trhu automobilových technológií, sedadiel a elektronických systémov.

Začiatok prevádzky v roku 2025

„V Panattoni sme hrdí, že náš areál poskytne zázemie ďalšiemu významnému výrobcovi. Práve udržateľná priemyselná infraštruktúra, o ktorú sa usilujeme, vytvára základ pre fungujúcu ekonomiku v celej krajine,“ uviedol riaditeľ Panattoni Slovensko Erik Ivaničko.

Dispozične je hala riešená ako multimodálny priestor, rozdelená je na štyri samostatné skladové jednotky. Začiatok prevádzky je plánovaný na úvod roka 2025.

Vyššsia diverzifikácia existujúceho portfólia

„BHS Real Estate Fund reflektuje na pretrvávajúci dopyt po logistických centrách, a preto sme sa rozhodli participovať na tejto dynamicky rozvíjajúcej sa časti realitného trhu. Vďaka projektu Panattoni Park Bratislava North sa zvyšuje diverzifikácia nášho existujúceho portfólia, čo našim klientom prinesie množstvo výhod,“ uviedol konateľ BHS REF Pavel Borovička.

Financovanie výstavby ďalšej etapy projektu je umožnené aj vďaka spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, ktorá je financujúcou bankou.

Panattoni Development Company je jednou z najväčších súkromných developerských spoločností na svete, má 53 pobočiek v Severnej Amerike, Európe a Ázii. Ponúka priemyselné, skladové a kancelárske priestory. Špecializuje sa na stavebné projekty na kľúč. Medzi jej zákazníkov patria spoločnosti ako Amazon, Tchibo, DHL, H&M, Still, Schenker, Selgros a Tesco.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AmazonDHLPanattoni Development CompanySlovenská sporiteľňaSTILLTchiboTesco