Do Vranova nad Topľou mieri holandský výrobca vykurovacej techniky, prinesie 750 pracovných miest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
výroba
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na Slovensko mieri ďalšia investícia z oblasti vykurovacej techniky. Ako informuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), holandský výrobca tepelných čerpadiel BDR Thermea plánuje vo Vranove nad Topľou postupne vytvoriť približne 750 nových pracovných miest.

Spustenie výroby odhaduje na štvrtý kvartál budúceho roka. Firma už podala aj oficiálnu žiadosť o investičnú pomoc.

Pôjde o najmenej rozvinuté okresy

„Slovensko potvrdzuje naďalej svoju vysokú atraktivitu pre firmy vyrábajúce modernú a udržateľnú vykurovaciu techniku, tepelné čerpadlá a ďalšie s nimi súvisiace komponenty. V perspektívnom sektore, v ktorom u nás dlhodobo pôsobia a expandujú strojárske firmy ako Vaillant, Hoval či Stiebel Eltron, Slovensko v tomto roku objavili aj ďalší západoeurópski hráči, ktorých navyše práve asistencia SARIO nasmerovala aj do najmenej rozvinutých okresov,“ konštatuje agentúra.

Veľký európsky hráč

BDR Thermea patrí medzi veľkých európskych hráčov v sektore s tepelnými čerpadlami značky Baxi, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée či Baymak. Skupina má obrat 2,5 miliardy eur, 13 výrobných závodov v Európe, Turecku či Číne, a globálne zamestnáva viac ako 7 000 ľudí.

SARIO bola firmou oslovená v máji 2022, kedy investor deklaroval prvotný záujem o otvorenie nového závodu v regióne strednej a východnej Európy. Ešte v decembri toho istého roku sa Slovensko stalo pre investora prvou voľbou.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SARIO Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu