Kríza v slovenských automobilkách je nateraz zažehnaná, problematická situácia v zásobovaní dielmi sa stabilizovala

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volkswagen Slovakia, výrobná linka, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Vážnejšie problémy s dodávkami komponentov potrebných na výrobu v slovenských automobilkách sú pravdepodobne nateraz zažehnané. To aspoň naznačujú vyjadrenia samotných fabrík.

Nedostatky pretrvávajú

Situácia v zásobovaní dielmi sa v prvom polroku tohto roka v porovnaní s minulým rokom výrazne stabilizovala,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Ako však dodala, dodávateľský reťazec je ešte stále príliš krehký na to, aby sme mohli povedať, že sa vrátili naspäť predkrízové časy.

Nedostatky v dodávateľskom reťazci naďalej pretrvávajú, ale vďaka komplexným opatreniam a dlhodobému mimoriadnemu nasadeniu logistických a nákupných tímov sa darí riadiť tok výrobného materiálu natoľko stabilne, že sme neboli nútení prerušovať v uplynulých mesiacoch výrobu, ako tomu bolo v predchádzajúcom roku,“ zhodnotila.

Musia pozorne plánovať

Jej slová potvrdil aj hovorca žilinskej Kia Slovakia Tomáš Potoček. Situácia ohľadom dielov sa podľa neho javí čiastočne stabilnejšia, avšak stále musia veľmi pozorne plánovať, monitorovať a flexibilne reagovať na novovzniknuté nepredvídateľné okolnosti a situácie.

Odstávku sme tento rok mali len v rámci plánovanej dvojtýždňovej letnej celozávodnej dovolenky,“ doplnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kovarovič MakayováTomáš Potoček
Firmy a inštitúcie Kia SlovakiaVolkswagen Slovakia