Porsche rozširuje svoju investíciu na Považí, plánuje vytvoriť stovky nových pracovných miest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Porsche
Foto: ilustračné, Christoph Schmidt/dpa via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Porsche rozširuje svoju investíciu na Považí. Ako ďalej informovala ministerka hospodárstva Denisa Saková, najnovšie plánuje spoločnosť v Hornej Strede preinvestovať ďalších 300 mil. eur a vytvoriť približne 300 nových pracovných miest.

Ako zdôraznila, ide už o tretiu fázu investície firmy v danom regióne. Jej konateľ Pavol Turňa a konateľ štátnej spoločnosti MH Invest Adrián Jenčo v stredu podpísali aj zmluvu o ďalšom investovaní firmy na Slovensku.

Porsche na Slovensku pôsobí dlhodobo. Na Považí má vybudované vývojové centrum, ktoré sa venuje technológiám na výrobu batériových modulov. V roku 2025 by mala odštartovať aj výroba batériových modulov pre model Porsche Cayenne. Vo februári budúceho roku zároveň začne spoločnosť v rámci druhej fázy investície s výstavbou ďalších hál pre výrobu batériových modulov druhej generácie. Ako zdôraznila Saková, v regióne plánujú aj ďalšie investície.

Minulý týždeň pritom vláda rozhodla o vybudovaní nového priemyselného parku v Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom. Investičný projekt „Horná Streda Industrial Park“ získal aj osvedčenie o významnej investícii.

Park bude mať rozlohu približne 74,72 hektára, na jeho vybudovanie je vyčlenených 28,19 mil. eur. Už vtedy štát upozornil, že severne od nového priemyselného parku prebieha investícia skupiny Porsche, ktorá by mala park využívať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Saková
Firmy a inštitúcie MH InvestPorsche Slovakia