Priemyselný park vo Vrábľoch by sa mal rozrásť, vzniknúť môže 450 nových pracovných miest

Spoločnosť CEHIP
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť CEHIP plánuje rozšíriť existujúci logisticko-priemyselný areál vo Vrábľoch. Do projektu chce investovať približne 20 mil. eur. Avizuje aj vytvorenie 450 nových pracovných miest.

Začiatok výstavby

Ako ďalej vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, s výstavbou plánuje začať v polovici budúceho roka. Začiatok prevádzky predpokladá na konci roku 2026.

„Posudzovaná investičná akcia predstavuje novostavbu piatich hál, ktoré budú zamerané na skladovanie tovaru, ľahkú strojársku a elektrotechnickú výrobu. Tá bude pozostávať hlavne z obrábania materiálov CNC strojmi (frézovanie, vŕtanie, rezanie, sústruženie), spájania dielov (zváranie, nitovanie, lisovanie), montáže a skladania výrobkov,“ uvádza sa v zámere.

Prevádzky firiem v areáli

Predmetný pozemok má približne 3,9 hektára, haly by mali mať rozlohu takmer 15-tisíc metrov štvorcových. Súčasťou projektu je aj takmer 200 nových parkovacích miest.

Aktuálne sú v areáli prevádzka firmy CESAM, ktorá vyrába zariadenia požiarnej ochrany, tri haly firmy Auria a tri haly z III. Etapy, z ktorý je jedna postavená, druhá je vo výstavbe a tretia je v pláne v roku 2024.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom