Východ Slovenska získal ďalšieho významného investora, nový závod v Prešove by mal priniesť 500 pracovných miest

Priemysel, výroba, hala
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 29. novembra, 14:05

Na východ Slovenska prichádza ďalší významný investor. Výrobca zásobníkov teplej vody z nehrdzavejúcej ocele DEJONG plánuje v Prešove postaviť svoj nový závod. Ten by mal priniesť 500 nových pracovných miest a uspokojiť rastúci dopyt zásobníkov teplej vody v celej Európe.

Rozhodujúce faktory

Ako ďalej informuje spoločnosť, pre výber lokality bola rozhodujúca kvalifikovaná a jazykovo vybavená pracovná sila, skúsení stavitelia a dobre rozvinutá železničná a cestná infraštruktúra.

Expanzia DEJONGu na Slovensku je súčasťou našej ambicióznej stratégie rastu na európskom trhu. Predstavitelia štátu aj samosprávy boli veľmi ústretoví. Tešíme sa na prehĺbenie nášho vzťahu s obyvateľmi v regióne a na spoločnú úspešnú budúcnosť,“ uviedol výkonný riaditeľ Rheem Europe Arno La Haye.

Začiatok výstavby plánujú na budúci rok

DEJONG je samostatná obchodná jednotka v rámci spoločnosti Rheem Global Water. Fabrika plánuje začať s výstavbou v roku 2024, pričom prvé produkty by chcela uviesť na trh už v roku 2025.

Naše investície do tejto expanzie rozšíria našu sieť, urýchlia rast a podporia našich zákazníkov v snahe uspokojiť predpokladaný dopyt počas tejto éry energetickej transformácie,“ doplnil prezident Rheem Global Water​​ Rich Bendure.

Saková ešte investíciu nepotvrdila

Ministerka hospodárstva Denisa Saková uvedenú investíciu zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Ako zdôraznila, aktuálne majú rozpracovaných okolo 60 projektov.

„Nikdy sa nevyjadrujeme k projektom, ktoré sú v rozpracovaní a vždy sa vyjadrujeme k projektom, v rámci ktorých sú už dohodnuté podmienky, čo sa týka aj pomoci zo strany štátu,“ vysvetlila po stredajšom rokovaní vlády. Uvedený projekt teda potvrdia až vtedy, keď budú dohodnuté skutočné podmienky spolupráce.

Spoločnosť DEJONG bola založená v roku 1859 so sídlom v holandskom Gorredijku. Vyrába zásobníky teplej vody pre viaceré aplikácie, vrátane tepelných čerpadiel, rôznych kotlov a solárnych systémov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Saková
Firmy a inštitúcie DEJONGMH Ministerstvo hospodárstva SR