Saková a Taraba rokovali s Nippon Steel Corporation, otázky budúcnosti košickej oceliarne však zostali otvorené (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Saková, Taraba
Ministerka hospodárstva Denisa Saková spolu s ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom rokovali v Japonsku s vrcholnými predstaviteľmi spoločnosti Nippon Steel Corporation. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerka hospodárstva Denisa Saková spolu s ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom rokovali s vrcholnými predstaviteľmi japonskej spoločnosti Nippon Steel Corporation o budúcnosti firmy U.S. Steel Košice.

Budúcnosť košickej oceliarne je stále otvorená

Aj po rokovaní zostali otázky budúcnosti košickej oceliarne stále otvorené, keďže Japonci očakávajú ukončenie celej obchodnej transakcie s americkým U.S. Steelom až v treťom štvrťroku tohto roka.

„So zástupcami spoločnosti prebehla diskusia o budúcnosti tejto oceliarne a súčasného pohľadu Nippon Steel Corporation na ich plány v našom regióne. Je predčasné hovoriť o záveroch tejto diskusie, keďže spoločnosť Nippon Steel neočakáva uzatvorenie celej transakcie skôr, ako v treťom štvrťroku 2024, čo následne umožní spoločnosti Nippon Steel vyhodnotiť realizovateľnosť svojich plánov,“ informovalo slovenské ministerstvo hospodárstva s tým, že je dôležité, že tieto konštruktívne rozhovory sa začali.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prediskutovali dekarbonizáciu produkcie ocele

Predstavitelia spoločne prediskutovali pohľad spoločnosti Nippon Steel Corporation na dekarbonizáciu produkcie ocele, keďže Slovensko má na tento účel vyčlenené peniaze z Plánu obnovy a odolnosti SR i ďalších fondov.

„O ďalších krokoch, ktoré vyplývajú zo záverov rokovaní, budú rezorty informovať v najbližších týždňoch,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRNippon Steel CorporationU.S. Steel Košice