Trnavskú automobilku Stellantis povedie žena, Dzama na poste končí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stellantis, automobilka
Foto: archívne, SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

Martin Dzama končí na poste generálneho riaditeľa trnavskej automobilky Stellantis. Od 1. apríla ho na tomto poste vystrieda Monika Poussard. Tá bude priamo zodpovedať vedúcemu klastra segmentu malých a stredných vozidiel, Oscarovi Fernándezovi Puentemu.

Viac ako 25-ročné skúsenosti

Ako informuje spoločnosť, do Trnavy prináša viac ako 25-ročné manažérske skúsenosti predovšetkým v automobilovom priemysle.

Monika Poussard bude vo svojej novej funkcii zodpovedná za vedenie sériovej výroby áut na platforme Smart Car. „Na základe svojich profesionálnych skúseností a dosiahnutých výsledkov môže stavať na základoch, ktoré položil jej predchodca Martin Dzama, a zabezpečiť, aby si trnavský závod udržal svoju pozíciu lídra v oblasti výkonnosti a inovácií v tomto odvetví,“ uvádza fabrika.

Dzamova misia ešte nekončí

Martin Dzama zohral v posledných piatich rokoch kľúčovú úlohu pri transformačnom procese závodu v Trnave a príprave na nový výrobný program. S viac 20 rokmi skúseností v prvej línii výrazne prispel pri nasmerovaní automobilky na cestu úspechu.

Jeho misia v koncerne Stellantis pritom nekončí, jeho profesionálna cesta bude pokračovať na korporátnej úrovni v rámci štruktúry Corporate Manufacturing.

Trnavská automobilka je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream. Sériovú výrobu spustila 1. júna 2006. Priamo v závode pracuje okolo 3 500 zamestnancov. V minulom roku vyrobila 264 702 automobilov. Približne 70 % produkcie tvoril Citroën C3, zvyšnú časť Peugeot 208. Jeho výroba v Trnave skončila ku koncu septembra. Hlavné odbytové trhy predstavovali Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia, Španielsko a Nemecko.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin DzamaMonika Poussard
Firmy a inštitúcie Stellantis Slovakia