V Rimavskej Sobote odštartovali stavebné práce v budúcom priemyselnom parku, vzniknú stovky pracovných miest

Priemyselný park, Rimavská Sobota
Priemyselný park Rimavská Sobota. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V Rimavskej Sobote oficiálne začala výstavba priemyselného parku. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, nový park výrazne ovplyvní celý región dlhodobo bojujúci s vysokou nezamestnanosťou. Priemyselný park v severnej mestskej časti Rimavská Sobôtka sa bude rozprestierať na ploche viac než 80 hektárov.

Začne sa úpravou terénu

Vznik projektu odsúhlasila vláda ešte v roku 2021 a neskôr schválila i osvedčenie o významnej investícii. Ako prvé sa začne s hrubými terénnymi úpravami a prípravou komplexnej infraštruktúry.

„Našou snahou je najmä rozvoj menej priemyselne rozvinutých regiónov Slovenska, ako aj sústredenie sa na produkcie s vyššou pridanou hodnotou v odvetviach súvisiacich s transformáciou na zelenú a úspornejšiu energetiku. Tešíme sa, že v tomto prípade sa nám podarilo splniť oba záväzky,“ uviedol minister hospodárstva Peter Dovhun.

Nové pracovné miesta

Ako doplnil štátny tajomník Peter Švec, ohlásený príchod spoločnosti Winkelmann do Rimavskej Soboty prispeje nielen k tvorbe nových pracovných miest, ale aj k diverzifikácii slovenskej ekonomiky.

Stavebné práce odštartovali zároveň prípravu územia pre budúceho investora, ktorým je nemecká rodinná spoločnosť Winkelmann Group. V novom závode spoločnosti na Slovensku bude produkovať zásobníky teplej vody pre tepelné čerpadlá a ohrievače.

V prvej etape avizuje vznik približne 450 priamych pracovných miest. Na základe vývoja trhu však možno do roku 2030 očakávať až dvojnásobný nárast pracovných miest. Začiatok samotnej výroby firma plánuje predbežne na marec 2025 a investície odhaduje na približne 110 mil. eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter DovhunPeter Švec
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRWinkelmann