Volvo na východe zdvojnásobilo svoje pôvodné plány, Slovensko by malo zabojovať o baterkáreň (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volvo
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Automobilka Volvo by napokon spolu so svojimi subdodávateľmi mohla dať prácu až 20-tisíc ľuďom. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Sloboda a Solidarita a exminister hospodárstva Richard Sulík.

Počet vytvorených miest

Ako zdôraznil, spoločnosť prednedávnom v zámere predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie zdvojnásobila svoje pôvodné plány ohľadne produkcie automobilov ako aj počtu vytvorených nových pracovných miest.

„Ak sa toto podarí, tak odhadujem, že Volvo plus subdodávatelia budú tvoriť približne, no možno že do 20-tisíc pracovných miest,“ vyhlásil Sulík.

Impulz pre celý región

Podľa jeho slov tak bude príchod tejto investície neskutočným impulzom pre celý východný región a zabezpečí, že sa výrazne spriemyselní.

Volvo tento týždeň odkúpilo od štátu pozemky, na ktorých má stáť budúca fabrika. Celý areál už má na liste vlastníctva a automobilka tak je jeho oficiálnym vlastníkom.

Vydané bolo aj stavebné povolenie. „Teraz už nič nebráni tomu, aby Volvo naozaj začalo s výstavbou závodu,“ zhodnotil šéf liberálov s tým, že Slovensko by aktuálne malo zabojovať o baterkáreň.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaVolvo