Volkswagen Slovakia plánuje investovať do ďalšieho rozvoja približne 1,5 miliardy eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volkswagen
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Volkswagen Slovakia plánuje do ďalšieho rozvoja a zabezpečenia svojej budúcnosti v strednodobom horizonte investovať približne 1,5 mld. eur.

Jedným z očakávaných veľkých projektov je príchod novej generácie Porsche Cayenne, ktoré bude prvým čisto elektrickým SUV z Bratislavy. Pri príležitosti zisku ocenenia „Investor roka“ o tom informovala automobilka. Titul dostala v súťaži Trend TOP opätovne po siedmich rokoch.

Spoločnosť zdôraznila, že do bratislavského závodu investuje masívne v pravidelných cykloch, čo podľa nej významne prispieva k udržateľnosti a rozvoju automobilového priemyslu a zamestnanosti na Slovensku.

Na zisku ocenenia mal výrazný podiel projekt BETA+, ktorý si vyžiadal celkové investície presahujúce 400 mil. eur. Tie smerovali do vybudovania novej karosárne a integrácie výroby nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb do existujúcich liniek,“ spresnila automobilka.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 7 miliónov vozidiel. Spoločnosť u nás preinvestovala od svojho vzniku už vyše 5 miliárd eur, zamestnáva približne 11-tisíc ľudí.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up! a Škoda Karoq. V závode v Martine sa produkujú komponenty pre prevodovky a podvozky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia