Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote napreduje, v prvej etape vznikne približne 450 pracovných miest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Priemyselný park Rimavská Sobota
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Štát napreduje vo výstavbe priemyselného parku v Rimavskej Sobote. Ako vyplýva z Oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, štátna spoločnosť MH Invest v ňom plánuje druhú fázu hrubých terénnych úpravy.

Viac než 80 hektárov

Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 1,9 mil. eur. O víťazovi verejnej súťaže rozhodne cena. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do 5. marca.

Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote oficiálne začala v októbri minulého roka. Rozprestierať sa bude na ploche viac než 80 hektárov. Vznik projektu odsúhlasila vláda ešte v roku 2021 a neskôr schválila i osvedčenie o významnej investícii.

Ako prvé sa má začať práve s hrubými terénnymi úpravami a prípravou komplexnej infraštruktúry. Prvým investorom by mala byť nemecká rodinná spoločnosť Winkelmann Group.

Nárast pracovných pozícií

Tá chce v novom závode spoločnosti na Slovensku produkovať zásobníky teplej vody pre tepelné čerpadlá a ohrievače. V prvej etape avizuje vznik približne 450 priamych pracovných miest.

Na základe vývoja trhu však možno do roku 2030 očakávať až dvojnásobný nárast pracovných pozícií. Začiatok samotnej výroby firma plánuje predbežne na marec 2025. Investíciu odhaduje na 110 mil. eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Invest