Aké podlahy sú trendom v roku 2024? Prevláda týchto 8 typov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Aké podlahy sú trendom v roku 2024? Prevláda týchto 8 typov
Ilustračné foto: www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V roku 2024 sa trendy v oblasti podláh stali neoddeliteľnou súčasťou dizajnu interiérov. S rozmanitým výberom materiálov a štýlov, neustále formujú estetiku a funkčnosť našich obytných priestorov. Nedá sa poprieť, že práve podlaha má veľmi veľký vplyv na celkovú atmosféru každej miestnosti. V tomto roku dominujú nasledujúce trendy.

Podlaha zo širokých a tvrdých dosiek

Keďže podlaha udáva tón celkovému vzhľadu priestoru, pri jej výbere by sme mali zvážiť materiál, farbu, tvar a štruktúru. To všetko zohráva úlohu v tom, ako bude vyzerať konečný výsledok. V roku 2024 opäť dominuje drevo. Podlahy z tvrdého dreva sú nadčasové a vždy v trende, ale ak tento materiál je nad náš rozpočet, netreba sa báť zvoliť upravené tvrdé drevo alebo dokonca realisticky vyzerajúci laminát.

Neodolateľný trend prírodného a svetlého dreva

Prírodné a svetlé odtiene dreva, ako sú nemorené biele duby, sú v trende už niekoľko rokov. Tento trend pokračuje aj v roku 2024. Svoju obľúbenosť získal aj vďaka svojej univerzálnej prispôsobivosti a schopnosti splynúť s rôznymi dizajnmi interiérov.

Terrazzo podlaha

Cementová dlažba Terrazzo je tento rok na vzostupe. Najmä výrazné kamenné vzory s hravými farbami a kombináciami. Ide o všestranný materiál, ktorý je možné narezať buď do tvaru dlaždíc, alebo dosiek. Terrazzo podlaha je navyše vhodná nielen do interiéru ale i exteriéru.

Mozaikové dlaždice

Mozaikové dlaždice prichádzajú späť do módy, ponúkajúc osobitý a šarmantný vzhľad. Mozaika je skvelou voľbou pre jedinečné a retro dizajny.

Šachovnicové dlaždice

Klasický vzor šachovnice sa vrátil, pričom klasická čierna a biela zostáva populárna aj v tomto roku. No objavujú sa aj mäkšie tóny, alebo naopak šachovnice v odvážnejších farbách a vzoroch.

Elegancia prírodného kameňa

Túžba po prírodných materiáloch sa netýka len dreva ale tiež kameňa. Prírodný kameň ako mramor a bridlica si udržiava svoje postavenie v popredí trendov vďaka svojej nadčasovosti a elegancii.

Terakotové dlaždice: Multifunkčná krása

Terakotové dlaždice zostávajú obľúbené vďaka ich univerzálnosti a širokej škále možností, ktoré sa hodia ku každému štýlu.

Výrazné vzory podláh na výslní

Rok 2024 prináša trend výrazných vzorov na podlahách, od tradičných geometrických až po inovatívne usporiadania. Preto nemusí ísť len o farebné vzory, ale aj o zaujímavé spôsoby kladenia dlaždíc či dosiek, ako je napríklad rybia kosť, vzor pleteného košíka alebo šípok.

Trendy v podlahách pre rok 2024 reflektujú súčasnú túžbu po autenticite, trvanlivosti a kreativite v dizajne. Rôznorodé dizajny, od prírodného dreva až po inovatívne vzory, ponúkajú nekonečné možnosti, ako vniesť do našich domovov štýl a funkčnosť. Tieto trendy neustále menia spôsob, akým vnímame a využívame priestor okolo nás.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať