Český realitný fond Arete Invest chce investovať na Slovensku 30 miliónov eur

Hala, priemysel, priemyselný park
Foto: ilustračné, pixabay.com

Český fond zameraný na investície v oblasti nehnuteľností Arete Invest plánuje v roku 2018 na Slovensku investovať približne 30 miliónov eur. Fond zvažuje investíciu do dvoch oblastí. Chce investovať do novej výstavby v areáloch, ktoré už vlastní a zároveň má vytipované určité investičné príležitosti a vedie rokovania o nových akvizičných možnostiach, ktoré už prinášajú výnosy.

„S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o nové akvizície, o ktorých rokujeme. Vytvárame nové výrobné kapacity, nové pracovné miesta. Zároveň môžeme ponúknuť zaujímavú investičnú príležitosť pre slovenských investorov,“ zhodnotil spoluzakladateľ a člen správnej rady fondu Arete Invest Lubor Svoboda. Podľa neho štúdie ukazujú, že na Slovensku je menšia konkurencia a vyšší pretlak dopytu po priemyselných nehnuteľnostiach, než v Česku.

Výhodný slovenský trh

V súčasnosti Arete Invest na Slovensku vlastní dva objekty triedy A. Priemyselný areál v tesnej blízkosti automobilky Kia pri Žiline, ktorý je kompletne prenajatý dodávateľovi automobilových komponentov Grupo Antolin. Druhým je priemyselný a logistický areál Arete Park Nové Mesto, ktorý sa nachádza pri Novom meste nad Váhom a ktorého súčasťou sú aj ďalšie pozemky určené pre stavebný rozvoj. „Slovenský trh je pre nás výhodným trhom z niekoľkých dôvodov: stabilita ekonomiky, otvorenosť, Európska únia, štandardizovaný právny proces, či podobná mentalita ľudí,“ dodal Lubor Svoboda.

Vývoj v oblasti komerčných nehnuteľností podľa fondu priaznivo hodnotí aj Národná banka Slovenska. „Priemysel a sektor komerčných nehnuteľností zaznamenali silný rast úverov, keď ich medziročné dynamiky v prvom štvrťroku 2017 atakovali hranicu 15 %. Uvedený vývoj tak naďalej zvyšuje význam týchto odvetví, ktoré zároveň možno označiť za odvetvia pomerne citlivé na ekonomický vývoj, a to predovšetkým odvetvie komerčných nehnuteľností,“ uvádza centrálna banka v Správe o finančnej stabilite.

Arete Invest je rýchlo rastúci fond zameraný na investície v oblasti nehnuteľností. Ide o plne licencovaný investičný fond s premenlivým základným imaním (SICAV), ktorý podniká pod dohľadom Českej národnej banky. Arete Invest je proaktívnym správcom fondu a aktív. Primárnym cieľom fondu je zvyšovať výnos a zhodnocovať kapitál spravovaných aktív pri súčasnej diverzifikácii voči existujúcim a potenciálnym rizikám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom