Na popradskom sídlisku Juh vyrastie polyfunkčná budova s 28 bytmi aj komerčným priestorom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Byty
Foto: ilustračné, pixabay.com

Neďaleko obchodného centra na sídlisku Juh na Dlhých Honoch by mal pribudnúť polyfunkčný bytový dom. Jeho výstavbu tam plánuje súkromný investor, popradská spoločnosť BizPartner, a. s.

Ako informuje na svojej internetovej stránke, stavba bude mať osem nadzemných podlaží a jedno podzemné. Nachádzať sa v ňom bude 28 bytových jednotiek s veľkosťou od 28 do 80 metrov štvorcových a jeden mezonetový komerčný priestor.

Parkovanie by mali zabezpečiť tri podlažia v suteréne, na prízemí a prvom poschodí. Spoločnosť už požiadala mesto o prenájom pozemku na výstavbu časti chodníka k plánovanej stavbe.

Podľa zámeru spoločnosti je realizácia projektu Square plánovaná od tretieho kvartálu tohto roka do tretieho kvartálu nasledujúceho. Investor bude stavať na vlastnom pozemku. Od mesta si na výstavbu chodníka prenajal pozemok s výmerou tri metre štvorcové.

Ako vyplýva z dôvodovej správy k mestskému zastupiteľstvu, po kolaudácii bude časť chodníka, ktorý bude postavený na mestskom pozemku, bezodplatne odovzdaná do majetku mesta Poprad. Mestskí poslanci prenájom odsúhlasili ako prípad hodný osobitného zreteľa z dôvodu, že ide o vybudovanie časti chodníka na náklady investora, ktorý tvorí prístup k pozemku, na ktorom je plánovaná výstavba polyfunkčného bytového domu.

Ten istý investor už v minulých rokoch postavil v danej lokalite niekoľko polyfunkčných komplexov. V roku 2013 dokončil tri samostatne stojace sedempodlažné budovy a v roku 2017 dve obytné veže s podzemným parkovaním, 51 bytmi a troma komerčnými priestormi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať