Pri Mlynských nivách vyrastá nová štvrť, do Bratislavy prinesie vyše 650 rezidencií (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Downtown Yards, Bratislava
Downtown Yards Zdroj: JTRE
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskom downtowne vyrastá nová štvrť Downtown Yards od developera J&T Real Estate (JTRE). Projekt, ktorý vo finále prinesie viac ako 650 rezidencií, bude stáť na pozemku medzi Košickou, Prístavnou, Pláteníckou a Mlynskými nivami.

Tvoria ho rezidenčné bloky s výškou od osem do 27 podlaží popri Košickej ulici a nízkopodlažné polyfunkčné objekty orientované do Pláteníckej. Ich súčasťou budú obchodné prevádzky, služby a menšie administratívne priestory, doplnené drevostavbou materskej školy v pasívnom štandarde.

Po takmer dvoch rokoch dôkladného čistenia územia od historickej environmentálnej záťaže sa začali prípravné práce na osádzaní pilót a aktuálne už prebieha betonáž základovej dosky,“ priblížil developer. Dokončenie prvej etapy je plánované na roky 2026 – 2027.

Podzemné parkovanie, zelené strechy a parky

Investor deklaruje dodržanie princípov udržateľného mesta s utlmenou dopravou. Parkovanie bude odvedené pod zem, kde na troch podlažiach vznikne 1 721 parkovacích miest. V druhej etape novú štvrť doplní 35-poschodová administratívna budova na nároží Košickej a Prístavnej ulice.

Developer spúšťa predaj bytov, pričom hovorí o citeľnom oživení rezidenčného trhu po dvoch rokoch oslabenia. „Novostavby v centre Bratislavy si dokázali držať cenu na stabilnej úrovni aj pri zvyšovaní úrokových sadzieb,“ konštatuje.

Obyvtelia novej štvrte budú mať k dispozícii rôzne služby, ako aj priestor určený výhradne pre rezidentov. „Pre vlastníkov bytov bude k dispozícii komunitná knižnica, kinosála či herná zóna pre tínedžerov,“ priblížil investor s tým, že obyvatelia môžu tento priestor využiť na rodinné stretnutia či susedské aktivity.

Zeleň bude pokrývať plochu 6 100 metrov štvorcových, vrátane zrevitalizovanej pôvodnej stromovej aleje na Pláteníckej ulici a jej predĺženie až po Prístavnú, ako aj nové stromoradie na Košickej. Zeleň pribudne na strechách budov, pričom v rámci prvej etapy to bude viac ako 2-tisíc metrov štvorcových.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie JTRE J&T REAL ESTATE