Vo Zvolene vyrastie parkovací dom s bytmi za 10 miliónov eur, postaví ich investor z Bratislavy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Výstavba
Foto: Ilustračné, pixabay.com

V južnej časti sídliska Zvolen – Západ Tepličky plánuje bratislavská spoločnosť KLM real estate a.s. postaviť parkovací dom s bytmi. Prioritou má byť parkovanie, ktoré je v tejto časti Zvolena dlhodobým problémom.

Zo zámeru, ktorý predložila spoločnosť na posúdenie vlyvov na životné prostredie (EIA) vyplýva, že celkové predpokladané náklady na realizáciu predstavujú 10 mil. eur. Územie, kde by mal nový objekt vyrásť, je nezastavané a nachádza sa severne od ulice Ľudovíta Štúra pri polyfunkčnom objekte Kocka.

Takmer 400 parkovacích miest

Celkový počet navrhovaných parkovacích miest je 394, pričom na troch poschodiach objektu bude 354 parkovacích miest pre osobné vozidlá. Mimo objektu je umiestnených 40 vonkajších parkovacích miest. Doplnkovou funkciou budú byty s príslušnými garážovými a parkovacími plochami.

V rezidenčnej časti chodbového typu je navrhnutých 28 jednoizbových bytov, 28 dvojizbových bytov, päť trojizbových a dva štvorizbové byty. Byty na štvrtom nadzemnom podlaží sú navrhnuté s terasami.

Orientovaná je na všetky strany

„Rezidenčná časť je s bytmi orientovanými na všetky svetové strany. Väčšina bytov je orientovaná na juhovýchod. Obytné priestory sú orientované prevažne do vnútrobloku, kde bude umiestnená na streche parkovacej časti zóna oddychu,“ popisuje sa v zámere.

Investor by chcel výstavbu začať v januári budúceho roka a ukončiť v júni 2023. Termíny budú podľa zámeru spresnené po dohode stavebníka s dodávateľom stavby a po prípadnom rozhodnutí investora o rozdelení stavby na etapy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Klm