Koronavírus zatvára školy v Banskej Bystrici a Brezne, nariadenie vydala regionálna hygienička

Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

V okresoch Banská Bystrica a Brezno bude od stredy 1. decembra prerušené prezenčné vzdelávanie na všetkých školách, okrem materských a prvého stupňa základných škôl.

Viac o téme: Koronavírus

Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Banskej Bystrici zverejnenú vo vestníku vlády SR a podpísanú regionálnou hygieničkou Zorou Kľocovou Adamčákovou. Dôvodom je nepriaznivá situácia spojená s pandémiou COVID-19.

Obmedzenie sa týka zariadení pre deti a mládež v územnom obvode obidvoch okresov. Ide o druhý stupeň základných škôl, vrátane detí a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, gymnáziá, stredné odborné školy, stredné športové školy, konzervatóriá, základné umelecké školy, jazykové školy a prevádzkarne, v ktorých sa prevádzkuje živnosť výchovy a mimoškolského vzdelávania detí a mládeže.

Podobné obmedzenie už od utorka 30. novembra platí v okrese Lučenec, kde RÚVZ Lučenec obmedzil prezenčné vzdelávanie na druhom stupni základných škôl, na gymnáziách a na stredných odborných školách.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zora Kľocová Adamčáková
    Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctvaVláda SR