Stredoškolákom môže s maturitou pomôcť projekt so slovenskými pedagógmi, vedcami a odborníkmi. Tí im na bezplatných online hodinách priblížia rôzne maturitné témy. Informoval o tom hovorca mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Matej Bučko.
Na webstránke projektu Maturujeme spolu môžu študenti hlasovaním vyjadriť aj to, o akú maturitnú tému majú záujem či prípadne pridať vlastnú. Pre záujemcov budú online hodiny dostupné aj zo záznamu v archíve.
Online hodina s Danielom Hevierom
V rámci projektu sa môžu končiaci stredoškoláci zapojiť do online hodín s ekológom Erikom Balážom (Spolu), neurobiologičkou Dominikou Fričovou a spisovateľom a básnikom Danielom Hevierom.
Predseda strany Juraj Hipš uviedol, že na ďalších témach spolupracujú aj so stredoškolskými učiteľmi.
Študentom chcú pomôcť aspoň takouto formou
„Mladí ľudia teraz prežívajú neistotu a stres, ako zvládnu maturity. Od jari minulého roku majú školy skôr zavreté ako otvorené. A nejde len o maturity. Mnohí si prajú dostať sa na dobré vysoké školy doma aj v zahraničí,“ priblížil Hipš.
Maturita z viacerých predmetov či v nižšom ročníku, novela školského zákona prinesie viacero zmien
Podotkol, že Slovensko nezachránia ani eurofondy, diaľnice či zahraniční investori, ale vedci, inovátori, učitelia aj miestni podnikatelia. Aj preto sa študentom rozhodli pomôcť touto formou.
Niektoré školy sa mohli otvoriť
Od pondelka 8. februára sa mohli otvoriť materské školy, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl. Pri otvorení sa riadia školským semaforom.
Chráni deti viac dištančné alebo prezenčné vzdelávanie? COVID-19 nie je jediná hrozba
K utorku 23. februára bolo otvorených 310 stredných škôl a prezenčne sa vzdelávalo 21 773 študentov.