Ministerstvo obrany začalo s výstavbou materskej školy pre svojich zamestnancov, bude spĺňať všetky ekologické trendy (foto)

Začiatok výstavby modernej ekologickej materskej školy pre zamestnancov ministerstva obrany. Foto: www.facebook.com

Ministerstvo obrany (MO) SR začalo s výstavbou materskej školy pre svojich zamestnancov v areáli Kutuzovových kasární v Bratislave. MO SR sa tak stalo prvým rezortom, ktorý zamestnancom poskytne takýto prorodinný benefit. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Deti sú naša budúcnosť

Ministerstvo odovzdalo stavenisko tento týždeň, pričom hodnota zmluvy o dielo na stavebné práce je takmer 1,5 milióna eur s DPH. Rezort obrany uviedol, že 990-tisíc eur z tejto sumy by malo byť financované z Plánu obnovy a odolnosti SR. Kolaudácia materskej školy je očakávaná v auguste tohto roku, pričom rezort súčasne pracuje aj na zabezpečení interiérového vybavenia a stravovania detí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vážime si prácu a čas našich zamestnancov a profesionálnych vojakov, preto sme im chceli vyjsť v ústrety aj takýmto spôsobom. Okrem toho, deti sú naša budúcnosť, preto radi poskytneme kvalitný priestor a moderný prístup k zabezpečeniu ich predprimárneho vzdelávania,“ uviedol poverený minister obrany Jaroslav Naď.

Zelená strecha alebo fotovoltika

Materská škola poskytne tri triedy po 20 detí, bude v nej teda miesto pre 60 detí. MO SR spresnilo, že ju vybudujú z montovaných modulov zo systému oceľových profilov, bude zaradená do energetickej triedy A0, pričom bude spĺňať všetky moderné trendy v zmysle ekológie, ako napríklad zelená strecha alebo fotovoltika.

Okrem toho, vďaka realizovanému technickému riešeniu bude v prípade potreby možné veľmi rýchlo a efektívne rozšíriť kapacity doplnením ďalších stavebných modulov,“ doplnil rezort.

Moderný vzdelávací program

Generálny tajomník Služobného úradu MO SR Peter Kozák potvrdil, že aj vzdelávací program bude moderný. „Jedinečnosť našej škôlky by okrem obohatenia osnov o náuku o význame ozbrojených a záchranných zložiek v našej spoločnosti mala spočívať v úzkej spolupráci so štátnym podnikom Vojenské lesy a majetky SR pri napĺňaní ekologického programu alebo s Vojenskou hudbou Ozbrojených síl SR pri rozvíjaní hudobného povedomia detí našich kolegov,“ vysvetlil Kozák.

Rezort ďalej dodal, že v spolupráci rezortných zložiek a rodičovskej komunity sa plánuje aj výstavba dažďovej záhrady a vyvýšených záhonov. Deti si tak budú pestovať aj vzťah k zdravému životnému štýlu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ KakaščíkováPeter Kozák
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR