NAKA zadržala zamestnanca Univerzity Komenského v Bratislave priamo pri preberaní úplatku

Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 19. apríla 16:39

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržal podozrivú osobu, ktorou je zamestnanec Univerzity Komenského (UK) v Bratislave pri preberaní úplatku 20-tisíc eur. Ten si vyžiadal v súvislosti s preberacím konaním vykonaných stavebných prác na Prírodovedeckej fakulte a Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Momentálne nie je možné poskytnúť bližšie informácie. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hovorkyňa univerzity Lenka Miller v tejto súvislosti uviedla, že UK odsudzuje prejavy korupcie a poskytuje maximálnu súčinnosť pri vyšetrovaní. Dekan Prírodovedeckej fakulty (PriF) UK s okamžitou platnosťou zadržaného odvolal zo všetkých riadiacich a koordinačných funkcií a odňal mu všetky príslušné poverenia.

Univerzita podľa slov hovorkyne nechce byť v žiadnom prípade spájaná s pochybnosťami vo vzťahu k takémuto konaniu. Ako ďalej upresnila, keď už sa takéto individuálne zlyhanie udialo, záleží im na korektnom vyšetrení a vyvodení dôsledkov. „Fakulta ďalšie kroky podnikne hneď po tom, ako bude mať k dispozícii viac informácií,“ uzavrela Miller.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraUK Univerzita Komenského v Bratislave