Nováková Slobodová vyhrala voľby a bude novou rektorkou Univerzity sv. Cyrila a Metoda, vymenuje ju Čaputová

Akademický senát Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave zvolil do funkcie rektorky na obdobie 2022 – 2026 Katarínu Novákovú Slobodovú, terajšiu dekanku Filozofickej fakulty. Po vymenovaní prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa stane prvou riadne zvolenou ženou na čele univerzity.

V tejto pozícii vystrieda terajšieho rektora Romana Boču. Univerzita o výsledku volieb informovala na svojej webovej stránke.

Vyzdvihnutie troch pilierov

Už v prvom kole volieb rektora získala Nováková Slobodová spomedzi troch kandidátov trojpätinovú väčšinu hlasov členov Akademického senátu UCM.

Vo svojom volebnom programe vyzdvihla tri hlavné piliere, na ktorých má UCM stáť: tradíciu, moderný a dynamický manažment a silné medzinárodné vzťahy.

Rektora vymenúva prezident 

Rektor je štatutárnym orgánom vysokej školy, riadi ju, koná v jej mene a zastupuje ju navonok. Za svoju činnosť zodpovedá akademickému senátu verejnej vysokej školy. Rektora vymenúva a odvoláva na návrh akademického senátu prezident Slovenskej republiky.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda bola zriadená zákonom, ktorý vstúpil do platnosti 1. augusta 1997, v tomto roku si bude pripomínať 25. výročie od svojho vzniku. V súčasnosti zastrešuje Fakultu prírodných vied, Fakultu masmediálnej komunikácie, Fakultu sociálnych vied, Fakultu zdravotníckych vied, Filozofickú fakultu a Inštitút manažmentu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Nováková SlobodováRoman BočaZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie UCM Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave