Raši nesúhlasí s novelou školského zákona od Vašečku, na Slovensko vraj prinesie hádky a nepokoj (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Podpredseda strany Hlas SD Richard Raši (vľavo) a Richard Vašečka (OĽaNO). Foto: koláž SITA webnoviny

Novela školského zákona z dielne poslanca Richarda Vašečku (OĽaNO a priatelia/KÚ) prinesie pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami nepokoj, roztržky, polarizáciu a hádky. V utorok to uviedol na tlačovej besede podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši.

„Počuli ste niekedy poslanca Vašečku, že by sa sťažoval na to, že jeho deti v škole tlačia do nejakých násilných foriem sexuálnej výchovy?“ spýtal sa Raši. Dodal, že zatiaľ takéto správanie od učiteľov nezaevidoval. Podľa podpredsedu Hlasu-SD tak ide len o predvolebnú, politickú akciu poslanca Vašečku.

Národná rada SR bude v stredu hlasovať o novele školského zákona, ktorej predkladateľom je poslanec Vašečka. Právna úprava má od septembra zaradiť medzi princípy výchovy a vzdelávania aj rešpektovanie práv rodičov zabezpečovať výchovu a vzdelávanie v zhode s ich vlastným náboženským a filozofickým presvedčením, a stanovuje minimálny rámec, ako si môžu rodičia toto právo vo vzťahu k škole uplatniť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard RašiRichard Vašečka
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKresťanská úniaNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti