Špecializovaný súd bude rozhodovať o dohode s bývalým vysokoškolským pedagógom, k prebratiu úplatku sa priznal

Budova Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku by mal o návrhu dohody o vine a treste s docentom a bývalým dekanom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského Milanom T., ktorý je stíhaný pre prijímanie úplatku rozhodovať v piatok 21. júla.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Dohodu s obvineným prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel začiatkom tohto mesiaca.

Milan T. sa podľa orgánov činných v trestnom konaní skutku dopustil tým, že ako zodpovedná osoba poverená Univerzitou Komenského v Bratislave si vyžiadal a prevzal úplatok vo výške 20-tisíc eur za to, že v mene univerzity prevezme bez zásadných výhrad stavebné a rekonštrukčné práce vykonané spoločnosťou T. s.r.o., čo bolo podmienkou pre následné uhradenie zmluvnej ceny za tieto práce.

Vysokoškolského pedagóga zadržali pri preberaní úplatku v apríli tohto roku, pričom ku skutku sa priznal. Z fakulty ho následne prepustili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Prírodovedecká fakulta Univerzity KomenskéhoŠpecializovaný trestný súd v PezinkuUK Univerzita Komenského v BratislaveÚrad špeciálnej prokuratúry