Štátny tajomník Paulis sa počas Expo Dubaj zúčastní na bilaterálnom rokovaní s UAE Space Agency

Štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis (SaS). Foto: www.facebook.com

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) vyslalo na Vesmírny týždeň v rámci EXPO Dubaj delegáciu, ktorú vedie štátny tajomník ministerstva Ľudovít Paulis(SaS). Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu MŠVVaŠ SR.

Medzi body programu štátneho tajomníka počas Vesmírneho týždňa patrí aj diskusia s medzinárodnou účasťou na tému vesmírneho výskumu, bilaterálne rokovanie s UAE Space Agency a návšteva Mohammed bin Rashid Space Center.

Súčasťou delegácie sú aj študenti a učiteľky

„Vesmírny týždeň zapadá do jednej z nosných tém nášho pavilónu a našej prezentácie. Tomu sme prispôsobili aj naše zastúpenie na EXPO. Máme tu vystavovateľov z oblasti automotive, vývoja softvéru, predstavujeme tu úžasné projekty našich vedcov, všetko oblasti, ktoré majú obrovský potenciál pre medzinárodnú spoluprácu,“ priblížil Paulis.

Delegácia, ktorú priviedol na výstavu, je rozšírená aj o podnikateľskú misiu s cieľom spojiť slovenských podnikateľov so zahraničnými partnermi. Paulis verí, že delegácii sa podarí konkrétne kontrakty s partnermi z celého sveta dohodnúť.

Súčasťou delegácie sú aj študenti a učiteľky, ktoré sa stali víťazkami výzvy o cestu do Dubaja. Ministerstvo konštatovalo, že víťazov vybrali zo všetkých nominovaných ako tých najmotivovanejších učiteľov či fanúšikov vesmíru z radov študentov. Ich prezentácia inšpiratívneho vyučovania vesmírnej tematiky bude jedným z oficiálnych bodov programu v rámci slovenského pavilónu.

Vesmír nebude jedinou témou

Expo Dubaj je prvou svetovou výstavou, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a Ázie, a zároveň prvou v arabskom svete. Hlavná téma Expo Dubaj „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ („Connecting Minds, Creating the Future“) má byť symbolom inovácie a progresu.

Výstavu organizátori rozdelili do tematických týždňov, počas ktorých sa konajú rôzne prednášky, diskusie, či tematické podujatia. Tento týždeň sa venuje vesmíru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít Paulis
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR