Stredná zdravotnícka škola v Prešove sa rozšíri o nový pavilón, spolu s rekonštrukciou bude stáť takmer dva milióny eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Stredná zdravotníctva škola v Prešove sa môže rozšíriť o nové priestory. Za približne 1,9 milióna eur má pri škole vzniknúť jej prístavba, stavebnými úpravami majú navyše prejsť aj dve existujúce budovy školy. Investičný zámer týkajúci sa výstavby schválili na svojom ostatnom zasadnutí prešovskí krajskí poslanci.

Cieľom je skvalitniť vzdelávací proces

Ako informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová, cieľom je zlepšiť v súčasnosti nepostačujúce priestorové kapacity školy, a tým skvalitniť jej vzdelávací proces, ako aj riešiť nevyhovujúce normy z hľadiska požiarnej bezpečnosti a hygienických štandardov. Pripravovaná investičná akcia na škole pozostáva z dvoch stavebných činností.

Prvou je rekonštrukcia jej jestvujúcich pavilónov A a B prepojených spojovacou chodbou, ktorá sa už čiastočne začala prístavbou požiarnych evakuačných schodísk. Budovy si však vyžadujú ďalšie opravy, a to najmä rekonštrukciu elektroinštalácie,“ vysvetlila Jeleňová.

Vybudovanie samostatného pavilónu

Ďalšou stavebnou akciou má byť vybudovanie samotného pavilónu C. Konkrétne ide o architektonicky podobnú stavbu, akou disponujú ostatné dva pavilóny, presnejšie o jej kompletnú výstavbu od základov po strechu, vrátane technického a technologického vybavenia.

V pavilóne by po výstavbe mali byť situované učebne masérov a vodoliečby, kmeňové triedy, ako aj jedáleň s výdajňou jedla a časť šatní, pričom so súčasným objektom ho má spájať prepojovacia chodba,“ uviedla hovorkyňa.

Škola, ktorú v zdravotníckych odboroch aktuálne navštevuje viac ako 780 žiakov, by tak mala všetky objekty v jednom areáli. Prešovská krajská samospráva má pre projekt už vydané platné stavebné povolenie a aktuálne preň hľadá finančné krytie, aby mohla začať verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)