Vysokoškoláci opätovne vyzývajú Kollára, Matoviča a Danka, aby sa vzdali svojich titulov

Zľava líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, predseda SNS Andrej Danko a predseda Sme rodina Boris Kollár. Foto: SITA/AP - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Študentská rada vysokých škôl opätovne vyzýva šéfa Sme rodina Borisa Kollára, lídra OĽaNO Igora Matoviča a predsedu SNS Andreja Danka, aby sa vzdali svojich titulov.

Dôveryhodnosť a kvalita

Ako rada uviedla na svojej internetovej stránke, etika a dodržiavanie pravidiel v akademickom prostredí sú základnými princípmi, ktoré pomáhajú udržiavať integritu, dôveryhodnosť a kvalitu vzdelávacieho systému a prispievajú k vývoju charakterových vlastností a profesionálnych hodnôt u študentov.

„Akademické prostredie je aj miestom, kde sa študenti a študentky pripravujú na budúce kariéry. Dodržiavanie etiky a pravidiel v tomto prostredí pomáha študentom a študentkám rozvíjať profesionálne hodnoty a správanie, ktoré budú potrebovať vo svojich budúcich profesionálnych životoch,“ zdôraznila rada.

Plagiátorstvo politikov

Pokračovala s tým, že politici podozriví z plagiátorstva by v záujme čo najväčšej transparentnosti a dôveryhodnosti mali vyvodiť zodpovednosť za svoje činy.

Zástupcovia vysokoškolákov zároveň žiadajú aj bývalého ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), aby poskytol dôkazy o legitímnom spôsobe, ako dosiahol svoje vysokoškolské kvalifikácie, nakoľko tak dodnes neurobil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBoris KollárBranislav GröhlingIgor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSNS Slovenská národná stranaŠRVŠ Študentská rada vysokých škôl