Univerzita Komenského sa opäť radí medzi 500 najlepších univerzít

Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Univerzita Komenského (UK) patrí medzi 500 najlepších univerzít v oblasti umenovedných a humanitných smerov. Na 401. až 500. mieste sa umiestnila v rebríčku Times Higher Education World University Rankings, ktorý hodnotil univerzity podľa predmetov.

V oblasti kliniky a zdravie, a tiež vzdelávania, sa UK umiestnila na 501. až 600. mieste vo svete. Hodnotené boli i predmety podnikanie a ekonomika a počítačové vedy, kde získala umiestnenie na 601. až 800. mieste.

Na mieste 801. až 1000, sa umiestnila v predmetoch vedy o živote a fyzikálne vedy. V oblasti sociálne vedy dosiahla umiestnenie 801.+. UK bola hodnotená vo ôsmich z jedenástich predmetov, kde splnila kvalifikačné kritériá, ako napríklad publikovanie minimálneho počtu štúdií za určité obdobie. UK o tom informovala v tlačovej správe.

Lepšie umiestnenie v oblasti umenovedných a humanitných smerov dosiahli Karlova a Masarykova univerzita z Českej republiky.

Karlova univerzita dosiahla lepšie umiestnenie než UK v predmete klinika a zdravie a v oblasti vzdelávanie mala lepší výsledok Masarykova univerzita. UK je jedinou univerzitou zo Slovenska, ktorá sa umiestňuje vo všetkých relevantných hodnotiacich rebríčkoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Masarykova univerzitaUK Univerzita Komenského v Bratislave