Aplikácia Threads získala viac ako 100 miliónov používateľov za menej ako päť dní, prekonala tak chatbot ChatGPT

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Meta, Twitter
Aplikácia Threads je dostupná pre viac ako sto krajín. Foto: SITA/APP

Aplikácia Threads spoločnosti Meta získala viac ako 100 miliónov používateľov za menej ako päť dní. Platforma tak prekonala rekord, ktorý dosiahol chatbot ChatGPT spoločnosti Open AI, informuje spravodajský portál BBC.

Šéf spoločnosti Meta, ktorá vlastní aj Facebook či Instagram, Mark Zuckerberg sa na margo míľnika vyjadril, že nemôže uveriť, že sa ho podarilo dosiahnuť tak rýchlo.

Desať miliónov za sedem hodín

Threads debutovala v stredu vo viac ako 100 krajinách sveta, v Európskej únii však z regulačných dôvodov zatiaľ nie. Za prvých sedem hodín od uvedenia sa do nej prihlásilo 10 miliónov používateľov a do štvrtka rána ich bolo viac ako 30 miliónov. Po 24 hodinách už bol tento počet viac ako dvojnásobný. BBC poznamenáva, že konkurenčný Twitter musí ešte dohnať, keďže ten má údajne 350 miliónov používateľov.

Na trhu sú aj ďalší rivali ako Mastodon a Bluesky, tí však nemajú výraznú používateľskú základňu.

Prepojenie s Instagramom

Aplikácia Threads ťaží z toho, že je prepojená s Instagramom, ktorý má viac ako miliardu používateľov. Používateľ sa môže prihlásiť do Threads jedine, keď má konto aj na Instagrame. Profil na Threads pritom nie je možné zrušiť bez toho, že by sa zrušilo aj instagramové konto. Deaktivovanie profilu na platforme, čiže zneviditeľnenie profilu, príspevkov a interakcií, však nedeaktivuje aj profil na Instagrame.

Konkuruje Twitteru

Zuckerberg aplikáciu Threads minulý týždeň predstavil ako „priateľského“ konkurenta Twitteru, ktorý v októbri kúpil excentrický miliardár Elon Musk. Threads, ktorá umožňuje používateľom uverejňovať príspevky do 500 znakov a má mnoho funkcií podobných Twitteru, by mohla podľa odborníkov prilákať používateľov Twitteru, ktorí nie sú spokojní s nedávnymi zmenami na platforme zavedenými Muskom.

Twitter už pritom spoločnosti Meta pohrozil právnymi krokmi, pričom ju obviňuje z nezákonného použitia obchodných tajomstiev a ďalšieho duševného vlastníctva tým, že najala ich bývalých zamestnancov na vytvorenie „okopírovanej“ aplikácie. Meta to poprela.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elon MuskMark Zuckerberg
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaFacebookInstagramMetaTwitter