Microsoft kupuje vývojára počítačových hier Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Activision Blizzard
Foto: ilustračné, SITA/AP

Softvérová spoločnosť Microsoft kupuje za 68,7 miliardy dolárov americkú firmu Activision Blizzard, ktorá sa zaoberá vývojom, obchodom a distribúciou počítačových hier a videohier.

Transakcia, ktorá sa celá uskutoční v hotovosti, zmení Microsoft na jednu z najväčších svetových firiem v oblasti videohier a pomôže mu konkurovať takým technologickým rivalom, ako je Meta vlastniaca Facebook, vo vytváraní virtuálnych svetov pre prácu a hry.

Môže to byť historická akvizícia

Ak dohodu o prevzatí v nadchádzajúcich mesiacoch schvália regulátori v USA a Európe, išlo by o jednu z najdrahších akvizícií v histórii technologického sektora.

Trh vyhodnotil správu o akvizícii za prínos pre firmu Activision Blizzard a hodnota jej akcií v úvode utorkového obchodovania stúpla o 27 percent.

Vlani kúpili ZeniMax Media

Vlani Microsoft vynaložil 7,5 miliardy dolárov na kúpu firmy ZeniMax Media, ktorá je materskou spoločnosťou tvorcu videohier Bethesda Softworks.

Akvizícia firmy Activision Blizzard by sa podľa Microsoftu mala dokončiť v jeho účtovnom roku 2023, ktorý sa začne v júli.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Activision BlizzardMicrosoft