Spotify po kritike podnikne kroky proti šíreniu dezinformácií, niektorí tak môžu prísť o svoj účet a obsah

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Spotify
Foto: ilustračné, SITA/AP

Streamingová spoločnosť Spotify po kritike a bojkotoch pre šírenie dezinformácií v rámci svojich služieb pridá varovanie o obsahu do podcastov, ktoré diskutujú o ochorení COVID-19. Informuje o tom web euronews.com.

Viac o téme: Koronavírus

Daniel Ek, zakladateľ a majiteľ Spotify, v nedeľu priznal, že firma nebola transparentná v súvislosti s pravidlami upravujúcimi obsah na platforme, a dodal, že upravia dlhodobé pravidlá platformy, ktoré budú obsahovať i politiku týkajúcu sa ochorenia COVID-19.

Neil Young stiahol svoju hudbu zo Spotify

Oznámenie predstaviteľa Spotify prišlo po tom, čo hudobník Neil Young minulý týždeň stiahol svoju produkciu zo Spotify a obvinil spoločnosť zo zverejňovania dezinformácií o vakcínach proti koronavírusu prostredníctvom podcastu The Joe Rogan Experience.

„Môžu mať Rogana alebo Younga. Nie oboch,“ povedal Young. Za podcast Joea Rogana a exkluzívne práva naň údajne Spotify v roku 2020 zaplatila 100 miliónov dolárov.

Joe Rogan svoj podcast bráni

Rogan v pondelok prostredníctvom zverejneného videa bránil svoj podcast ako možný zdroj šírenia dezinformácií.

„Nesnažím sa propagovať dezinformácie, nesnažím sa byť kontroverzný. Nikdy som sa nepokúšal robiť s týmto podcastom niečo iné, ako len hovoriť s ľuďmi,“ poznamenal 54-ročný americký herec a moderátor.

Obsah porušujúci pravidlá vymažú

Podľa aktualizovaných pravidiel Spotify odstráni obsah, ktorý sa vymyká politike platformy. Žiadny obsah tak nesmie obsahovať napríklad tvrdenia, že AIDS, COVID-19, rakovina a iné ochorenia sú podvod.

Príspevky tiež nemôžu nabádať ľudí, aby sa nechali úmyselne nakaziť koronavírusom či šíriť informácie, že nosenie rúšok spôsobí človeku život ohrozujúcu fyzickú ujmu.

(1 EUR = 1,1138 USD)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel EkJoe RoganNeil Young
Firmy a inštitúcie Spotify