Swan a 4ka sa od januára spoja, je pred nimi dôležitá úloha pri budovaní 5G siete

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
4ka
Foto: SITA/Marko Erd

Od začiatku budúceho roka sa spájajú sesterské firmy Swan a Swan Mobile s cieľom vytvoriť plnohodnotného telekomunikačného operátora. Nový operátor bude podľa vyjadrení spoločnosti fungovať pod obchodným menom Swan.

Budú silnejším hráčom na trhu

Ponuku pre jednotlivcov a domácnosti bude predávať pod značkou 4ka, ktorú doteraz používal iba Swan Mobile. Korporátne služby zostávajú naďalej pod značkou Swan.

V januári 2022 urobíme ďalší veľký a dôležitý krok pri konsolidácii slovenského telekomunikačného trhu. Poslednú dekádu sme integrovali menších hráčov a pred tromi rokmi sme spojením dvoch najväčších alternatívnych operátorov, spoločností Benestra a Swan, vytvorili relevantného slovenského konkurenta veľkej trojke nadnárodných telekomunikačných operátorov. Dnes je na rade rovnako dôležitá operácia, ktorá nám umožní byť ešte silnejším hráčom,“ hovorí predseda predstavenstva firmy Swan Juraj Ondriš.

Tretí národný operátor s konvergentnou ponukou

Nový operátor chce hľadať aj ďalšie synergie s cieľom vybudovať inovatívnu spoločnosť s ambíciou prinášať originálne riešenia pre všetky typy zákazníkov. „Máme ambíciu stať sa budúci rok tretím národným operátorom na Slovensku s konvergentnou ponukou. Ďalšou dôležitou úlohou pred nami je budovanie 5G siete,“ hovorí Roman Vavrík, ktorý doteraz stál na čele firmy Swan a v pozícii generálneho riaditeľa povedie aj zjednoteného operátora. O niekoľko mesiacov začnú poskytovať služby v sieti piatej generácie okrem Bratislavy aj v Trnave a Nitre.

O zmene spoločnosti informovali na jeseň tohto roka. Slovenský private equity fond Sandberg Capital sa dohodol so spoločnosťou DanubiaTel na odpredaji svojho 50-percentného podielu v ich spoločnom podniku. Podiel vo firme Swan prebrala sesterská spoločnosť Swan Mobile, člen skupiny DanubiaTel. Tá prevádzkuje aj mobilného operátora 4ka, Sandberg Capital sa rozhodol pre odchod po štyroch rokoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj OndrišRoman Vavrík
Firmy a inštitúcie 4kaSWANSwan Mobile