Vyše 200 vojakov zložilo v Martine prísahu, do Ozbrojených síl vstúpili počas zmeny bezpečnostnej situácie (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenskí vojaci, prísaha
Vojaci zložili prísahu na martinskom námestí SNP. Foto: Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako 200 nových vojakov v piatok na martinskom námestí SNP zložilo vojenskú prísahu. Prítomní boli aj zástupcovia velenia Ozbrojených síl (OS) SR, vedenia rezortu obrany a zúčastnila sa aj verejnosť.

Informovali o tom OS SR a priblížili, že noví vojaci sa počas sedemtýždňového základného výcviku naučili základným zručnostiam, ktoré sú potrebné na plnenie úloh.

Výcvik a zaradenie vojakov

V najbližších dňoch absolventov výcviku čaká ďalší odborný výcvik a zaradenie k materským útvarom. Sedem desiatok z nich bude pokračovať výcvikom pre dosiahnutie dôstojníckej hodnosti a plnením úloh na základných veliteľských funkciách,“ informovali ozbrojené sily.

Zástupca náčelníka generálneho štábu OS SR generál major Peter Babiar vo svojom príhovore zdôraznil, že vojaci vstupujú do OS SR v čase, ktorý je poznačený zmenou bezpečnostnej situácie v okolí, a tiež intenzívnym pôsobením rôznych aktérov, ktorí majú za cieľ podkopať hodnotovú integritu OS SR.

Tradícia vojenských prísah

Ozbrojené sily doplnili, že rozhodnutie organizovať slávnostné prísahy na verejných miestach, ktoré sa historicky spájajú s vojakmi, je návratom k tradícii.

Verejnosti sa tak majú priblížiť miesta, ktoré sú späté s vojenskou históriou a zdôrazňovať hlavné poslanie ozbrojených síl – chrániť územie Slovenska, a to aj s nasadením vlastného života.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Babiar
Firmy a inštitúcie generálny štáb ozbrojených síl SRMV Ministerstvo vnútra SROzbrojené sily SR