Aplikáciu GreenPass si stiahlo už viac ako 2,3 milióna užívateľov, pomáha pri kontrole očkovacích certifikátov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Green pass, covid certifikát
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Aplikáciu GreenPass si doteraz stiahlo viac ako 2,3 milióna užívateľov, aplikáciu OverPass ku koncu novembra využívalo viac ako 70-tisíc používateľov. Uviedlo to v tlačovej správe Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v tlačovej správe.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Obe aplikácie z dielne štátnej spoločnosti Slovensko IT slúžia občanom, ale aj obchodníkom a prevádzkarom, ktorí majú povinnosť kontrolovať status zákazníka v súvislosti s ochorením COVID-19.

„Prvou aplikáciou je všetkým dobre známy GreenPass, vďaka ktorému si do mobilného telefónu uložíte certifikát o očkovaní, prekonaní ochorenia či testovaní, a tak ho môžete mať stále pri sebe. Druhou aplikáciou je OverPass, ktorý slúži na overovanie platnosti COVID pasov cez QR kód. Vďaka tejto aplikácii obchodníci hneď pri vstupe bez problémov skontrolujú, či zákazníci spĺňajú stanovené podmienky, teda či sú plne zaočkovaní proti COVID-19, alebo ochorenie prekonali,” vysvetlila vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Aplikácia GreenPass je využívanejšia, zároveň získala druhé miesto v súťaži App Gallery Code 2021 v kategórii Cestovanie. Stále viac ľudí si však sťahuje aj aplikáciu OverPass. Oproti októbru ju v novembri využívalo o 140 percent viac ľudí a v decembri si ju už stiahli ďalšie tisícky užívateľov. Obe aplikácie sú bezplatné a dajú sa stiahnuť cez Google Play, ktorý slúži zariadeniam Android, ako aj v App Store určenom pre zariadenia iOS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRISlovensko IT