Dolinková vyhlásila výberové konanie na šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, od záujemcov žiada ekonomický projekt

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VŠZP
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo zdravotníctva SR vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcie predsedu predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Podmienkou je ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, aspoň päťročná prax a najmenej trojročné riadiace skúsenosti v oblasti zdravotného poistenia, zdravotnej starostlivosti, finančnej oblasti, v oblasti verejného obstarávania alebo v oblasti práva.

Projekt na zlepšenie ekonomickej situácie

Záujemca o túto pozíciu má však predložiť aj projekt na zlepšenie ekonomickej situácie s dôrazom na stabilizáciu poistného kmeňa poisťovne. Žiadosti o zaradenie do výberového konania majú záujemcovia posielať na ministerstvo zdravotníctva do 13. februára tohto roka.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) 10. januára tohto roka odvolala súčasné vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) na čele s generálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva Ľubicou Hlinkovou.

Dočasné vedenie

Za nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva VšZP zároveň vymenovala od 11. januára Michala Ďuriša. Ministerstvo zdravotníctva o tom informovalo s tým, že pre zachovanie plynulého fungovania VšZP boli zmenené stanovy poisťovne, aby bolo predstavenstvo poisťovne dočasne jednočlenné.

Michal Ďuriš pôsobil vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni od mája 2016 do mája 2020 vo viacerých funkciách. Bol členom predstavenstva poisťovne, vedúcim sekretariátu generálneho riaditeľa, riaditeľom sekcie stratégie a riadenia, či riaditeľom sekcie právnych služieb a služieb klientom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubica HlinkováMichal ĎurišZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRVšeobecná zdravotná poisťovňa